На Оболоні відкрито сквер імені Героя Небесної Сотні Володимира Мельнічука

На Оболоні облаштовано місце пам’яті, пов’язане з учасником Революції Гідності — місцевим мешканцем Володимиром Мельнічуком. Про те, хто тут жив, сповіщає пам’ятна таблиця на фасаді шістнадцятиповерхового будинку за адресою проспекті Героїв Сталінграда, 51.

У сквері перед будинком встановили металеве дерево зі світлинами та розповіддю про Володимира. Любив фотографувати. Залишив колекцію фотоапаратів. Позаминулого року в місцевій школі № 214, випускником якої він був, провели виставку фоторобіт “Майдан очима Володі Мельнічука”.

“Багато подорожував. Об’їздив святині по всій Україні. Відвідав Соловки, щоб побачити місце, де винищили цвіт української нації”, – розповідає його мама Надія Мельнічук. За її словами, мандруючи, Володимир дуже полюбив Карпати. Уже вирішив у 2014 році переїхати туди, але не пережив завершальний день Майдану. Був одним з останніх загиблих. Помер від кулі в голову під час телефонної розмови з матір’ю. Встиг сказати їй, що вже не стріляють. Мав 39 років

Став Героєм України та посмертно був нагороджений орденом "Золота Зірка" за громадянську мужність, патріотизм, обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу під час Революції гідності, а також медаллю “За жертовність і любов до України”. Похований на Афганському цвинтарі у Вишгороді біля Києва.

“Увічнюючи вчинки й імена видатних людей, ми формуємо національну пам’ять. Подвиг Небесної сотні вкотре навчає нас, що за мрію варто боротися до кінця. І Небесна сотня виборола українську мрію. А наш обов’язок – пам’ятати, цінувати їхній дар і розвивати далі отримані такою ціною досягнення”, – вважає Олександр Цибульщак, голова Оболонської районної державної адміністрації.