У січні 2025 року вулична фотовиставка «Разом – непереможні», створена до 20-ї річниці Помаранчевої революції, буде доступна для відвідувачів. Виставка, створена на основі фотографій з архіву Музею Майдану, стала яскравим нагадуванням про події 2004 року.
Новини
Питання гідного вшанування учасників Революції Гідності, які віддали своє життя за незалежність держави та свободу українського народу, “зависло” ще з 2019 року. Рішення про консервацію будівництва Меморіалу до завершення воєнного стану ухвалили 17 грудня 2024 року на міжвідомчій робочій групі з питань реалізації проєкту “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”.
Питання гідного вшанування учасників Революції Гідності, які віддали своє життя за незалежність держави та свободу українського народу, “зависло” ще з 2019 року. Рішення про консервацію будівництва Меморіалу до завершення воєнного стану ухвалили 17 грудня 2024 року на міжвідомчій робочій групі з питань реалізації проєкту “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”.
Дякуємо, що цей рік ми були разом, пліч-о-пліч працювали над збереженням історії та пам’яті про наших борців за Свободу – героїв Небесної Сотні та полеглих Воїнів, над захистом нашої національної ідентичності!
Вдячні нашим мужнім Захисникам, які виборюють для нас кожен новий день!
19 грудня 2024 року в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбулася тематична зустріч: "Історичний мальопис. Як вивчати історію цікаво і зрозуміло"
Про історію міста Марії, збережену у книжці, та долю її авторки – доктора історичних наук, етнографині Ірини Пономарьової говорили на презентації книжки “Маріуполь на хвилях історії (1780–2022 рр.)” в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.
У передсвяткові дні рідні Героїв Небесної Сотні зібралися в Інфоцентрі Музею, де всі разом створювали різдвяні віночки, а на алеї біля тимчасового меморіалу встановили новорічну ялинку. Традиція зародилася ще у 2014 році, й Національний музей Революції Гідності підтримує цю щорічну ініціативу родин з ушанування полеглих.
20 грудня о 17:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться презентація книжки “Маріуполь на хвилях історії (1780–2022 рр.)”, яку написала Ірина Пономарьова – доктор історичних наук, етнографиня. Авторка побачила лише фото сигнального примірника, але саму книжку не встигла потримати у руках – відійшла у засвіти… Свою роботу вона присвятила маріупольцям…
Триває V Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського.
Роботи художника та військовослужбовця ЗСУ Олександра Ком’яхова нагадуватимуть народним депутатам про боротьбу українських воїнів, реалії російсько-української війни, порятунок життя медиками у стабілізаційних пунктах, бойові виїзди та побут військових.
Цікавитеся коміксами та графічними історіями або мрієте створити власні? А ще любите історію? Тоді ця зустріч точно для вас! Розповімо про те, як за допомогою коміксів та мальописів можна вивчати історію України. А також ви дізнаєтеся як відбувається процес створення графічних історій та його особливості.
У межах виставкового проєкту "ПРОТЕСТ / АРХІТЕКТУРА. БАРИКАДИ І НАМЕТИ: СВІТ І УКРАЇНА", у просторі експозиції діяла публічна програма. Історики, музейники, архітектори, урбаністи, філософи, кінознавці та режисери говорили про архітектуру протесту, про його роль у світовій історії, значення й прояви в мистецтві та просторі. Щораз у вихідні збиралися, щоб подискутувати та знайти відповіді на запитання. Ділимося найцікавішим із заходів.
Хто ж такі капелани? Коли зародилося капеланство? Яка місія капеланів у сучасній війні? Про це та багато чого іншого говорили на унікальному заході в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану під назвою ”На службі Богові та Україні” з капеланами, які служать у силах оборони України. Усі вони були учасниками Майдану 2013–2014 років.
Цифрова фотоколекція Музею Майдану поповнилася понад п’ятьмастами світлинами з революцій 2004 та 2013 років, які відбувалися у центрі Києва.
Приєднуйтеся до екскурсій Музею Майдану, щоби дізнатися більше про історію Революції, що змінила нас та долю країни. Разом пройдемо ключовими місцями, де вирував протест та віддамо шану загиблим майданівцям – Героям Небесної Сотні.
6 грудня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться лекція історика та публіциста Олександра Зінченка про те, як Помаранчева революція змінила Україну, українців та світ.
6 грудня о 15:00 в Тернопільському обласному художньому музеї відбудеться відкриття виставки “Із полум’я зродились”, яку присвячено українським військовим, волонтерам та медикам. Тернопіль стане вже шостим містом, яке побачить виставковий проєкт, який спродюсували Володимир Нечипорук та Ірина Солошенко.
До 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11-ї річниці Революції Гідності історики, політологи, соціологи, філософи, правники, музейники, культурологи й діячі, які вивчають протестні рухи та явище Майдану, зокрема в контексті національно-визвольної боротьби народу України за св
15 листопада 2024 року стартував V Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Він заохочує студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.