Вечір пам’яті Героя України Сашка Капіноса

 

11 березня 2017 року в Музеї Івана Гончара в Києві відбувся вечір пам'яті героя Небесної сотні Сашка Капіноса "УКРАЇНО, ТИ МОЯ МОЛИТВА". Побратими, друзі й інші небайдужі прийшли, щоб ушанувати пам'ять героя та згадати його подвиг в ім'я України. У програмі заходу:

  • жива пам’ять: спогади близьких, друзів, нареченої Сашка Олени Котляр;
  • жива музика: виступи кобзарів Тараса Компаніченка, Тараса Силенка, Святослава Силенка, Яреми Шевчука, Віктора Пашника, Тетяни Никитюк, поетеси Оксани Боровець, гуртів “Варйон” та “Бурса фольклору”;
  • живе слово: вірші Тараса Шевченка, які знав і читав напам’ять Сашко Капінос, пролунають у виконанні дитячого фольклорно-обрядового гурту “Левеня” під керівництвом Галини Олійник;
  • живий рух: урок українських танців, які любив та популяризував Сашко Капінос, проведуть Валерій Гладунець і Тарас Компаніченко.

 

"Кожен має віднайти в собі господаря своєї землі”, – казав 29-річний герой Небесної сотні Сашко Капінос на псевдо "Кремінь", громадський діяч, просвітник, краєзнавець, природозахисник.

Народився він на Тернопільщині. Із золотою медаллю закінчив школу, з відзнакою – університет. Створив у Вінниці молодіжну просвітницьку організацію “Сколоти”. Голодував на знак протесту проти ухвалення так званого мовного закону Кивалова–Колесниченка. Із перших днів приєднався до Революції гідності, був у лавах 35-ї штурмової сотні "Волинська Січ". Зустрів на барикадах наречену. За кілька днів до смерті планував із майданівськими побратимами та нареченою відзначити в Каневі 200-річчя Тараса Шевченка. Увечері 18 лютого Сашка було поранено в голову поблизу Будинку профспілок, вранці 19 лютого він помер від тяжкої травми. За кілька годин до того сказав, що смерті не боїться, а якщо й уб’ють, то знову народиться малим Сашком задля продовження справ.

Ініціатори: Олена Котляр, Юрій Шевчук, Валерій Гладунець, Тарас Компаніченко.

Організатори: Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

Місце проведення: НЦНК "Музей Івана Гончара", вул. Лаврська,12, м. Київ.