Календар Майдану. 16 лютого 2014 року
16 лютого – на Майдані чергове віче щодо "мирного наступу"; у Будинку Федерації профспілок помер активіст; Яценюк і Тягнибок на зустрічі з Пшонкою вимагали декриміналізації майданівців; Автомайдан подався до Генерального прокурора додому; після звільнення будівлі майданівцями в КМДА стався погром.
О 12-й годині на майдані Незалежності почалося чергове віче. Головною темою був "мирний наступ" майданівців у напрямку до будівлі Верховної Ради, запланований на 18 лютого 2014 року. Олег Тягнибок закликав активістів 18 лютого о 8-й ранку сформувати колони та піти під Верховну Раду з вимогою прийняти конституційний акт щодо повернення до Конституції 2004 року. "У вівторок сесія Верховної Ради – знаковий день боротьби. Влада тріщить по швах. Розхитуймо її гвинтики!" – закликав він. Під час віча лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція вимагає від Генпрокурора Віктора Пшонки оголосити про закриття всіх 2 000 справ проти активістів Майдану в обмін на повне звільнення будівлі КМДА.
Тим часом мітингувальники закінчували підготовку до звільнення КМДА. Як зазначив комендант Київради Руслан Андрійко, частину мітингарів, які перебували в будівлі, планувалося розмістити в "Жовтневому палаці", інших – в Українському домі.
У Будинку Федерації профспілок під час віча помер активіст. Його ім’я не повідомили. Лише зазначили, що це 56-річний киянин, помічник депутата від партії УДАР. За інформацією МВС, у нього відірвався тромб.
Лідери ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк та ВО "Свобода" Олег Тягнибок поїхали на зустріч із Генеральним прокурором Віктором Пшонкою з вимогою оприлюднити заяву про декриміналізацію протестувальників.
Тим часом учасники Автомайдану та кілька народних депутатів вирушили до помешкання Генераьного прокурора в селі Гореничі Києво-Святошинського району. "Переляк такий, що заблокували житомирську трасу", – зазначали активісти Автомайдану, коли зустріли перші перешкоди на шляху до помешкання Пшонки. Трохи згодом активісти на мотоциклах і квадроциклах прорвалися до другого кордону охорони. Шлях до житла Генерального прокурора перекрили бійці внутрішніх військ та важка техніка.
Після звільнення майданівцями будівлі КМДА та її передання представникам ОБСЄ й міської влади в інтернеті з’явилося відео погрому на шостому поверсі будівлі. На одному з двох записів на камерах спостережень було видно, як невідомі вибили двері та влаштували безлад у приміщенні.