Календар Майдану. 9 лютого 2014 року
9 лютого – десяте "ювілейне" віче на Майдані; Назар Держило на лікуванні в Польщі; Віталій Кличко про дебати на сцені Майдану з Віктором Януковичем; 49 активістів Майдану усе ще за ґратами; Олег Тягнибок за повернення до Конституції 2004 року; розкол у Партії регіонів; "Правий сектор" за мобілізацію; Самооборона Майдану стала всеукраїнською.
Того дня на Майдані відбулося десяте "ювідейне" всеукраїнське віче, на якому було близько 10 тисяч протестувальників. Віче почалося із загального молебня, до якого долучилися представники всіх конфесій. Представники східного церковного обряду закликали мирян та можновладців до покаяння, нагадавши про підготовку до Великого посту.
Лідер УДАРу Віталій Кличко у відповідь на пропозицію Віктора Януковича прийти на дебати запросив його подискутувати на сцені Майдану. "Янукович запропонував мені провести дебати. Я без вагань відповів йому "так", але хочу покликати його сюди, на Майдан – хай почує людей, почує, що вони думають", – заявив Віталій Кличко.
Під час виступу на Майдані Петро Порошенко зазначив, що під арештом залишаються 49 активістів Майдану. "392 наших активістів ми спільними зусиллями витягли з в'язниць. Іще 49 наших героїв залишаються у в'язницях", – сказав він. Також Петро Порошенко запевнив, що "ми не здаємо жодного активіста".
Олег Тягнибок зі сцени Майдану закликав пікетувати Верховну Раду з вимогою повернути Конституцію 2004 року: "На цьому тижні, мабуть, буде працювати парламент. Ми ще не знаємо коли, але всі готуємося цього дня в такій кількості, як на Майдані, а може, і більше, бути там, щоб тиснути на цю банду та щоб повернути Конституцію 2004 року".
Потерпілого внаслідок вибуху в Будинку Федерації профспілок 6 лютого 2014 року майданівця Назара Держила доправили на лікування до Польщі. Унаслідок вибуху хлопець утратив ліве око. За оцінками медиків, шанси врятувати праве – дуже високі. Також у Держила діагностували відкриту черепно-мозкову травму й перелом виличної кістки.
Народний депутат від "Батьківщини" Андрій Шевченко повідомив, що у Партії регіонів сформувалася група з більш ніж 30 депутатів, яка "готова діяти врозріз із генеральною лінією Януковича–Медведчука". Він також повідомив, що лідером цієї групи називають Сергія Тігіпка.
Антитерористичний центр при СБУ приводив у готовність суб'єкти боротьби з тероризмом на території держави у зв'язку зі зростанням кількості повідомлень про мінування об'єктів, де масово перебувають люди.
Активісти Автомайдану приїхали до помешкання виконувача обов'язків міністра фінансів Юрія Колобова в селі Романків на Київщині із закликом "Не кради". Активісти привезли Колобову порожні відра на знак того, що відбувається з бюджетом України. Як зазначив на своїй сторінці у фейсбуці учасник акції Віталій Уманець, біля воріт Колобова через дірчасте відро, яке символізувало бюджет України, автомайданівці розсипали дрібні гроші.
Того дня на Європейській площі відбулася акція "Enjoy the silence". Лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош поширив заяву із закликом приготуватися до загальнонаціональної мобілізації з перспективою подальшого блокування урядового кварталу, зазначивши, що не зобов’язується дотримуватися "фейкового перемир’я" з владою.
Побиття активістів Євромайдану перекваліфікували з "хуліганських дій" на "заворушення". Про це повідомив нардеп Олександр Доній на своїй сторінці у фейсбуці. "Був зранку в лікарні швидкої допомоги, де тримають понівечених затриманих, у тому числі автомайданівців. Таки вчора (8 лютого) пізно ввечері там були слідчі. Вони перекваліфікували справу з "хуліганських дій" на "масові заворушення", – написав Доній.
Самооборона Майдану стала всеукраїнською організацією. Штаб національного спротиву прийняв рішення щодо розширення загонів Самооборони за межі Майдану по всій Україні. "Самооборона Майдану – це гвардія, якої влада боїться в першу чергу. І ця гвардія має бути скрізь", – зазначив у своєму виступі Олександр Турчинов. Координацію загонів доручено Андрієві Парубію, який запевнив, що не дозволить партіям "приватизувати" Самооборону Майдану.