Календар Майдану. 4 лютого 2014 року
4 лютого – мітинги під Верховною Радою та Печерською РДА; заклик командувача внутрішніх військ Станіслава Шуляка до військовослужбовців; зустріч Віталія Кличка з Віктором Януковичем; Кетрін Ештон у Києві.
Зранку українська митна служба у Дорогуську заблокувала контейнер із десятьма тоннами гуманітарної допомоги для Євромайдану з Польщі. Мешканці польських міст зібрали для активістів Майдану теплий одяг, спальні мішки, розкладні ліжка та інші потрібні речі.
О 10-й ранку відкрилася четверта сесія Верховної Ради України VII скликання. Опозиція наполягала, щоб на пленарному засіданні депутати розглянули акт про повернення до Конституції 2004 року. Уже о 9:00 колона активістів із майдану Незалежності почала рух до Верховної Ради. У перших лавах колони йшли молоді люди в касках із дерев’яними палицями та в захисному екіпіруванні, за ними – інші мітингувальники. Загалом, за даними ЗМІ, у ході взяли участь понад тисячу осіб.
Водночас близько 200–300 активістів ВО "Свобода" та "Батьківщини" рушили в бік Печерської райдержадміністрації, де відбувся мирний пікет проти проведення засідання Київради, на порядку денному якого були розгляд програми економічного й соціального розвитку столиці та бюджет Києва на 2014 рік. Оскільки будівлю Київради зайняли протестувальники, засідання проходило у приміщенні Печерської РДА.
Командувач внутрішніх військ МВС України генерал-лейтенант Станіслав Шуляк звернувся до військовослужбовців внутрішніх військ із проханням не піддаватися на заклики переходити на бік Майдану. У зверненні зокрема зазначалося: "Винахідливість опозиційних політиків у виборі методів впливу не має меж. Не припиняються погрози на адресу керівного складу внутрішніх військ, в інтернет-виданнях публікують особисті дані військовослужбовців, їхні домашні адреси й телефони. Невдачею закінчуються спроби екстремістів впливати на військовослужбовців через так званих солдатських матерів, які на камери ллють гіркі сльози, водночас благословляючи підлітків, які жбурляють у вас бруківку та займисту суміш".
Лідер партії УДАР Віталій Кличко о 14:30 зустрівся з президентом України Віктором Януковичем для обговорення питання про повернення до Конституції 2004 року. На вечірньому засіданні Верховної Ради України Кличко заявив, що президент підтримав зміну Конституції, хоча зазначив, що це процес довготривалий і потребує від кількох місяців до пів року. Лідер партії УДАР виступив за негайну зміну Основного закону. Його позицію підтримали лідери фракцій "Свободи" та "Батьківщини". У свою чергу, голови фракцій Партії регіонів і Компартії Олександр Єфремов та Петро Симоненко заявили, що змінювати Конституцію треба "конституційним шляхом" – впродовж двох сесій і за підтримки 300 народних депутатів.
Пресслужба прокуратури Києва повідомила, що станом на 4 лютого з 64 активістів, затриманих на вулиці Михайла Грушевського в Києві, за ґратами залишилися 26 осіб. Для решти було обрано запобіжний захід, не пов’язаний з арештом.
Активісти Бібліотеки Майдану повідомили, що на 4 лютого у книгозбірні налічується близько 6 тисяч книжок. Щодня до бібліотеки надходить від однієї тисячі (під час недільного віча) до 200 книжок. Книжки приносять не тільки окремі особи, а й видавництва. За словами волонтерів, щодня бібліотеку відвідували від 50 до 100 людей. У ній було представлено світову й українську прозу та поезію, історичні твори, є наукові й науково-популярні видання, а також релігійна література. Книжки було розставлено на семи полицях за прізвищами в алфавітному порядку, а також за жанрами.
Увечері до Києва прибула Верховна представниця Європейського Союзу Кетрін Ештон. Вона провела зустріч із лідерами парламентської опозиції й заявила про готовність делегувати посередників найвищого рівня на переговори між опозицією та владою з метою врегулювання кризи в Україні.