Календар Майдану. 27 січня 2014 року
27 січня – смерть Віктора Хомяка, знайденого на каркасі "йолки"; звільнення будівлі Мін’юсту; обгорілий "міст закоханих"; закрите засідання Кабміну щодо ситуації в країні; журналісти – не мішені; чергові перемовини між владою та представниками опозиції; Штаб національного спротиву оголосив мобілізацію на Майдані.
Уранці на каркасі "йолки", яка стояла на майдані Незалежності, виявили труп. Небіжчиком, за даними міліції, був 55-річний житель Волинської області Віктор Хомяк. Тіло доправили на судово-медичну експертизу, яка мала встановити причину смерті чоловіка.
У свою чергу, комендант Будинку профспілок та один із координаторів Штабу національного спротиву Степан Кубів повідомив, що за попередньою інформацією судмедексперти не виявили у померлого ознак насильницької смерті.
За фактом захоплення групою активістів будівлі Міністерства юстиції міліція відкрила кримінальне провадження, а міністр юстиції Олена Лукаш вимагала звільнити будівлю, погрожуючизапровадженням надзвичайного стану. Однак учасники громадянського руху "Спільна справа" відмовилися звільнити будівлю, в тому числі й на прохання лідера УДАРу Віталія Кличка. Близько сотні активістів спорудили біля міністерства барикади заввишки 1,5 м, а із середини будівлі протягли шланг, за допомогою якого поливали водою дорогу та тротуар із боку вулиці Ольгинської.
Однак невдовзі Олександр Данилюк заявив, що готовий залишити приміщення Мін’юсту, але продовжить його блокування.
Штаб національного спротиву назвав захоплення будівель Міністерства юстиції, Міністерства агропромислового комплексу та Міністерства палива й енергетики спланованою провокацією. До кінця дня члени громадського руху "Спільна справа", звільнили будівлю Міністерства юстиції України, проте продовжили блокування її. Після цього всередині приміщення почала працювати слідчо-оперативна група співробітників МВС.
Міністерство внутрішніх справ звернулося з проханням "до інших протестувальників, які утримують захоплені будівлі державних органів, діяти за прикладом цього громадського руху та добровільно звільняти захоплені будівлі".
У Києві частково обгорів відомий "міст закоханих", який з’єднує дві частини Маріїнського парку. Міст було заблоковао з одного боку мітингувальниками, з іншого – бійцями внутрішніх військ. Пожежа сталася з боку барикади мітингарів, але вони заявляли, що це вчинили тітушки, які намагалися проникнути на барикаду.
Прем’єр-міністр Микола Азаров провів закрите засідання уряду, на якому було заслухано звіт Міністерства внутрішніх справ щодо ситуації в країні. У залі були присутні лише ті міністри, які мали доступ до секретних і цілковито таємних даних. "Нарада у прем’єра відбулася у звичайному робочому режимі. Ініціатива міністра юстиції щодо надзвичайного стану не порушувалася, й окремо питання захоплення будівлі Міністерства юстиції не обговорювалося", – сказав прессекретар прем’єр-міністра Віталій Лук’яненко. Водночас Лук’яненко зазначив, що на нараді обговорювалося питання потреби вчинити правові дії для звільнення захоплених активістами урядових будівель, оскільки це "незаконно та неприпустимо".
Понад 50 журналістів улаштували акцію перед кордоном бійців внутрішніх військ за барикадами на вулиці Михайла Грушевського. Працівники ЗМІ одягнули жилетки з написом "Пресв" й розгорнули гасла із закликом не стріляти у них. Зокрема вони тримали плакати "Журналісти – не мішені!", "Ми громадяни однієї країни. Не стріляй!" тощо. Деякі журналісти намалювали на собі мішені. У відповідь силовики ввімкнули гучномовець, через який просили журналістів залишити буферну зону.
Штаб національного спротиву звернувся до киян із проханням вийти на Майдан 28 січня на 12:00. Про це на пресконференції оголосив координатор Штабу національного спротиву Олександр Турчинов. "Прийдіть завтра о 12-й і підтримайте депутатів, які готові взяти на себе відповідальність і скасувати диктаторські закони... Підтримайте тих, хто готовий проголосувати за свободу політв’язнів та закриття проти них усіх справ, за відставку уряду та відновлення Конституції 2004 року, а разом із нею – конституційного ладу України", – закликав Турчинов. – Завтра є можливість припинити протистояння та відновити права наших громадян, відновити процес євроінтеграції, відновити процес нормального функціонування нашої країни, за що реально борються сьогодні всі активісти й патріоти Майдану".
Відбулася зустріч президента Віктора Януковича та учасників робочої групи з урегулювання політичної кризи з лідерами опозиційних парламентських фракцій. У зустрічі взяли участь перший заступник глави адміністрації президента Андрій Портнов, міністр юстиції Олена Лукаш, керівник фракції партії УДАР Віталій Кличко, керівник фракції ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк, керівник фракції ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Зустріч тривала понад чотири години. Лідер фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк відмовився від пропозиції президента Віктора Януковича очолити Кабмін. Окрім того, опозиційні лідери на зустрічі з президентом Віктором Януковичем домовилися винести на порядок денний та проголосувати закон "Про амністію".