Євромайдан SOS

 

Громадська ініціатива “Євромайдан SOS” виникла y відповідь на брутальне побиття студентів у Києві в ніч на 30 листопада 2013 року. Першими її волонтерами стали учасники навчального семінару правозахисної організації “Центр громадянських свобод”. Ініціатива швидко розрослася та об’єднала кілька тисяч небайдужих людей різних професій для мирного протесту

Три місяці впродовж Революції гідності волонтери, правозахисники й адвокати цілодобово надавали юридичну та іншу допомогу переслідуваним людям по всій країні. До них зверталися сотні побитих, незаконно заарештованих, підданих тортурам, звинувачених у сфабрикованих кримінальних та адміністративних справах учасників протесту, а також ті, чиї рідні зникли або загинули.

Завдяки своїй діяльності “Євромайдан SOS” зібрав велику базу даних про масштабний і системний наступ влади на цивільне населення, яку згодом передав Міжнародному кримінальному суду та національним органам для провадження розслідування.

Після падіння в Києві авторитарного режиму Російська Федерація почала збройну агресію, щоб утримати Україну в зоні впливу. Із березня 2014 року “Євромайдан SOS” здійснює моніторинг політичних переслідувань в окупованому Криму, документує воєнні злочини та злочини проти людяності в гібридній війні на Донбасі, провадить міжнародну кампанію “LetMyPeopleGo” для звільнення утримуваних російською владою політичних в’язнів.

У 2014 році “Євромайдан SOS” започаткував “Волонтерську премію” для популяризації волонтерського руху та відзначення українських волонтерів – “звичайних людей, які роблять надзвичайні речі”. Церемонія нагородження відбувається щороку 30 листопада – в день заснування “Євромайдану SOS”.